PUTEREA CREDINTEI,

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

PUTEREA CREDINTEI,

Mesaj  marymar la data de Mar Mar 30, 2010 2:33 am

Se spune, ca un credincios ajuns pe patul de moarte,,, are o puternica dorinta. Ingerii veniti sa il calauzeasca spre ceruri il intreaba despre acea dorinta. Atunci credinciosul incepe sa plinga si intreaba ingerii:
Toata viata mi-am dedicat-o credintei....de dimineata si pina noaptea,, ma rugam lui d-zeu!! Vreau sa stiu daca a fost macar un minut cu mine?? Atunci unul dintre ingeri il ridica din patul sau ,,si il duce pe o plaja,,din apropierea casei ,credinciosului...Pe nisipul umed se vedeau 2 rinduri de pasi! Crestinul intreaba nedumerit ale cui sint urmele....Ingerul ii raspunde : Ale tale si ale dumnezeului caruia te-ai inchinat toata viata!Ajunsi..in apropierea apei urmele, au disparut,,credinciosul mirat intoarce capul spre inger.. Aici cind tu ai ajuns la necazurile mari ale vietii si pasii s-au pierdut in apa D-zeu te-a luat in brate si te-a trecut ...de partea cealalta a uscatului. Atunci rusinat ,,credinciosul cere sa fie dus inapoi in patul sau de unde sa isi dea obstescul sfirsit.....Impreuna cu ingerii, pleaca cu sufletul impacat, spre lumea celor vesnice.
marymar
Moderator
Moderator

Zodiac : Berbec
Puncte : 341
Apreciat : 24
Inscriere : 11/02/2010
Varsta : 42
Localizare : Murcia-Spania

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus